Nizozemka najbrža u masovnom startu

Skouten: Zlatna je još bila na 3.000 i 5.000 metara. AFP

A. V.

19.2.2022

Treću zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu osvojila je nizozemska brzoklizačica Iren Skouten (Irene Schouten), koja je u zadnjoj utrci na Igrama najbrža bila najbrža u masovnom startu.

Kanađanka Ivani Blondin (Ivanie) imala je lijepu prednost na ulasku u završnu ravninu finalne utrke, no finiš je Skouten obavila fantastično. Prestigla ju je te ukupno osvojila treće zlato na Igrama, odnosno, četvrtu medalju u Pekingu. Zlatna je još bila na 3.000 i 5.000 metara.

Time se Nizozemska potvrdila kao apsolutni vladar ovog sporta i na ZOI u Pekingu. Ukupno su Nizozemci osvojili 12 medalja - šest zlata, četiri srebra i dvije bronze.

Druga je na kraju bila Kanađanka Blondin, a treća Italijanka Franćeska Lolobridžida (Francesca Lollobrigida).

Aktualna olimpijska prvakinja, Japanka Nana Takagi, zbog pada u polufinalu nije izborila finale.