SKIJANJE

Emir Lokmić dvostruki pobjednik slaloma u italijanskoj Soldi

Poslije prve vožnje Emir je zauzimao 13 mjesto, ali je pobijedio sjajnom drugom vožnjom

Emir Lokmić. Arhiva

Piše: G. Š.

28.4.2022

Naš najbolji alpski skijaš Emir Lokmić pobijedio je u dvije utrke FIS slaloma koje su vožene danas u italijanskom skijaškom centru Solda. Poslije prve vožnje Emir je zauzimao 13 mjesto, ali je sjajnom drugom vožnjom pobijedio ispred drugoplasiranog italijana Mammarelle Golfreda (+0,64 sekunde) i trećeplasiranog izraelca Itamara Birana (+0,75 sekunde).

U drugoj utrci Emir je bio najbrži u obje vožnje te pobijedio ispred Zazzaro Giovania (Italija) i Mammarelo Golfredo (Italija).

Ovim rezultatima i osvojenim bodovima, kao i trećim mjestom u francuskom "Val d'iseru" naš najbolji alpski skijaš je znatno popravio poziciju na svjetskoj listi i sad se nalazi medju 200 najboljih.

U petak (sutra) se voze dvije utrke veleslaloma.

Inače, ovo su ujedno i zadnje utrke ove sezone, a od 5. maja slijedi testiranje skija u Austriji, te naredne sezone utrke Evropa i Svjetskog kupa.