Francuskinje nakon preokreta savladale "Zmajice"

Naše odbojkašice su pružile jak otpor favorizovanom protivniku. A. Bešić

Piše: A. Bešić

4.6.2022

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 3. kolu Zlatne lige poražena od favorizovanih Francuskinja sa 3:1 - 25:18, 18:25, 19:25, 23:25.

"Zmajice" su u prvom setu bile ubjedljive, ali su naredna dva seta Francuskinje uzvratile istom mjerom i uspjele da preokrenu rezultat na 2:1.

Četvrti set bio je neizvijetsna, a u finiš se ušlo sa izjednačenim rezultatom 23:23 (od 20:20 igralo poen za poen). Međutim, Francuskinje onda dolazi do poena prednosti i koriste prvu meč loptu.

"Zmajice" su pretrpile tako i treći poraz u Zlatnoj ligi u grupi sa Francuskom i Španijom.