MEDITERANSKE IGRE

Lana Pudar ponovo zlatna

Pudar je dionicu otplivala s vremenom 57.55 sekundi što joj je na kraju bilo dovoljno za novo zlato

Pudar je u Alžiru na sjajan način predstavila BiH. FACEBOOK

Piše: M. K.

4.7.2022

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar isplivala je i treće finale na ovogodišnjim Mediteranskim igrama koje se održavaju u alžirskom Oranu.

Pudar je plivala utrku u disciplini 100 metara delfin i osvojila prvo mjesto, te postavila novi mediteranski rekord!

Pudar je dionicu otplivala s vremenom 57.55 sekundi  što joj je na kraju bilo dovoljno za novo zlato.

Na podijumu su još završile Ana Ntontonaki (Anna Ntountouanaki) iz Grčke te Illarija Bjanki (Ilaira Bianchi) iz Italije.

Lana je i jutros osvojila prvo mjesto u svojoj kvalifikacionoj grupi s vremenom 59.81.

Bh. plivačici je ovo bila posljednja utrka na Mediteranskim igrama, gdje je još nastupila u dvije discipline. Podsjetimo, na 200 metara delfin bila je zlatna, dok je na 50 metara delfin osvojila peto mjesto.