Bh. rukometaši u Skenderiji deklasirani od Crne Gore

Drugi poraz našeg tima u kvalifikacijama za EP

16.10.2022

Crnogorci prejaki za "Zmajeve" - Avaz

Rukometaši Bosne i Hercegovine pretrpjeli su drugi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Nakon što su na startu u Mariboru izgubili od Slovenije (28:20), večeras su u sjajnoj atmosferi u sarajevskoj Skenderiji poraženi od selekcije Crne Gore rezultatom 25:36.

Crnogorci su od starta nametnuli tempo, te na poluvrijeme otišli s 10 golova razlike.

Iako je naš tim na startu drugog poluvremena zaigrao nešto bolje i spustio tu prednost Crnogoraca na na minus sedam, no gosti su se ponovo odvojili i na kraju slavili s 11 razlike.

Najbolji u selekciji BiH bio je Marko Davidović sa 10 golova. Mirko Herceg i Marko Panić su dodali po tri.

S druge strane, Crnu Goru je do druge pobjede u grupi 7 predvodio Nemanja Grbović sa osam golova, dok je Miloš Vujović dodao sedam.

U drugoj utakmici naše grupe Slovenija je kao gost savladal Kosovo s 24:29.

BiH kvalifikacije nastavlja 8. marta naredne godine, kada gostuje selekciji Kosova, koju će potom ugostiti tri dana kasnije.