Svjetski kup u Berlinu: Lana Pudar osma u svojoj grupi, sutra nova utrka

Mostarka je isplivala kvalifikacionu utrku s vremenom 26.62

Pudar: Jučer osvojila 5. mjesto u disciplini 200 metara delfin. Facebook

22.10.2022

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar nije se plasirala u finale Svjetskog prvenstva koje se održava u Berlinu u disciplini 50 metara delfin.

Mostarka je isplivala kvalifikacionu utrku s vremenom 26.62, te zauzela osmo mjesto u svojoj grupi. U generalnom poretku svih 30 plivačica koje su nastupile u kvalifikacijama u ovoj disciplini naša plivačica je osvojila 19. mjesto.

U generalnom poretku je najbolja bila Francuskinja Beril Gastaldelo (Beryl Gastaldello) s vremenom 25.52. Zanimljivo da su u Laninoj kvalifikacionoj grupi prvo mjesto podijelile Sara Junevik i Kim Buš (Busch) koje su do cilja došle za 25.53.

Podsjetimo, naša najbolja plivačica je jučer osvojila 5. mjesto u finalnoj utrci u disciplini 200 metara delfin. Lanu već sutra očekuje nova utrka u kvalifikacijama discipline 100 metara delfin koja počinje u 8:47 sati. Inače, to je Lanina omiljena disciplina.