ZLATNI U TIRANI

Hamza Turulja postao seniorski prvak Balkana

Turulja: Sjajan nastup. Facebook

26.9.2023

Hamza Turulja, član Karate kluba "Okinawa" iz Sarajeva, osvojio je 1. mjesto na Balkanskom prvenstvu za seniore u karateu koje se održalo u Tirani.

Na takmičenju koje se održalo od 22. do 24. septembra, učestvovalo je 311 takmičara iz 11 zemalja.

Hamza Turulja je osvojio zlatnu medalju u kategoriji seniora do 75 kilograma nakon 5 mečeva. Pobjeđivao je redom predstavnike Slovenije 1:0, Kosova 11:3, Makedonije 2:2, Makedonije 5:3 i u finalu predstavnika Crne Gore rezultatom 2:0.

Također, Turulja je osvojio i bronzanu medalju u ekipnom nastupu za našu reprezentaciju.

Inače, Turulja će predstavljati Bosnu i Hercegovinu na svjetskom prvenstvu krajem mjeseca oktobra gdje će se boriti da osvoji još jednu medalju za našu državu.