Anes Bostandžić bronzani na Svjetskoj karate1 Premijer ligi

Bostandžić: Još jedan uspjeh. Facebook

17.3.2024

Bosanskohercegovački karatista Anes Bostandžić nastupio je na još jednoj karate 1 Premijer ligi Antalija 2024 i svoju Bosnu i Hercegovinu, karate klub Champion iz kojeg dolazi, Sarajevo i Općinu Ilidža je po ko zna koji put predstavio u sjajnom svjetlu.

Ovo takmičenje je najveći stepen svjetskog karatea gdje pravo učešća imaju samo 32 najbolja takmičara prema svjetskoj WKF ranking listi.

Anes je jučer u teškoj kategoriji +84kg seniori nastupio u eliminacionom dijelu (grupna faza) gdje je u prvom meču pobijedio Tunižanina Čoija Husema Edina rezultatom 2:1

Onda je na red došao domaći takmičar iz Turske Sen Fatih kojeg je Anes savladao maksimalnim rezultatom 9:0

Za prvo mjesto u grupi i direktan prolazak dalje Anes je morao savladati Egipćanina Mohameda Hazema što je i učinio pobijedivši 3:1

U četvrtfinalu Anes je radio sa Čileancem Rojas Rodrigom kojeg je pobijedio 4:1. U polufinalu Anes ide na višestrukog svjetskog prvaka Mahmoud Taha Tarek koji uz "poguranac" sudija prolazi u finale.

Anes je danas imao meč za broncu sa Egipćaninom Elmasri Ahmedom kojeg je pobijedio u meču koji je bio neizvjestan do zadnje sekunde. Rezultat je bio 7:6

Podsjetimo, Anes je na protekloj karate 1 Premijer ligi u Parizu bio srebreni.

Nedavno je Evropskom prvenstvu u Gruziji do 21 godine osvojio zlatnu medalju.