Drama u Baru: Pogledajte kako je Partizan pao u posljednoj sekundi

Brandis Raley-Ross ( Mornar/MEDIA Pro)

Piše: Avaz.ba

4.10.2017

Drama u ABA ligi. Košarkaši Mornara uspjeli su večeras u okviru drugog kola pobijediti Partizan sa 83:81 (36:22, 18:19, 17:16, 12:24) i to zahvaljujući poenima koje je Brendis Reli-Ros (Brandis Raley-Ross) postigao u posljednjoj sekundi utakmice.

Partizan je utakmicu počeo bez odbrane. Domaći su se šetali po terenu i radili šta su htjeli kao da naspram sebe imaju rivala koji igra sa kadetskom selekcijom.

Već nakon četiri minuta igre Mornar je imao 15 postignutih poena, a do odlaska na prvu pauzu domaći su napravili 14 poena prednosti uz 36 datih poena!

Već na početku posljednje četvrtine Partizan je napravio seriju 5:0 i prvi put poslije dvadeset i "kusur" minuta uspio da priđe domaćinu na manje od deset poena zaostatka što je u psihološkom smislu dosta značilo Nikolićevoj ekipi.

Kako je vrijeme odmicalo Partizan je sve više topio prednost Mornara, a domaći su uprkos očajnom izdanju u posljednjoj četvrtinu imali posljednji napad koji je "jedan na jedan" riješavao Reli-Ros.

Na nesreću crno-bijelih, Amerikanac je bio precizan i u posljednjoj sekundi donio pobjedu Mornaru.