Nurkić ponovo odličan: Zabilježio "double-double"

Nurkić u duelu sa Vestbrukom. AGENCIJE

Piše: Avaz Sport

5.8.2020

Portland Blejzersi su sinoć protiv Hjuston Roketsa ostvarili veoma značajnu pobjedu (110:102) u borbi za plej-of NBA lige. Naš najbolji košarkaš ponovo je pružio odličnu partiju, te ponovo bio jedan od najboljih igrača Blejzersa. Nurkić je zabilježio "double-double" od 18 poena i 19 skokova, uz  po tri asistencije i blokade, te jednu ukradenu loptu.

Portland je imao prednost tokom cijelog susreta, sredinom druge četvrtine Blejzersi su vodili sa 41:28, ali minut i po prije kraja Roketsi su prišli na samo poen zaostatka - 103:102.  No, to je bilo sve od Hjustona, jer im do kraja meča odbrana Portlanda predvođena Nurkićem nije dozvolila da postignu koš.

Roketsi su trenutno četvrti na Zapadu (42:25), a Blejzersi deveti (31:38), ali sada imaju samo jednu pobjedu manje od osmoplasiranih Memfisa.

Rezultati NBA lige:  Portland – Hjuston 110:102,  Majami – Boston 112:106, Indijana – Orlando 120:109,  LA Klipers – Feninks 115:117, Sakramento – Dalas 110:114 (p), Milvoki – Bruklin 116:119.