Džanan Musa nije igrao, Efes u finalu Eurolige

Slavili protiv ruskog CSKA

Turski klub slavio u uzbudljivoj završnici. Twitter

N. Demirović

28.5.2021

Košarkaši Efesa plasirali su se u finale Eurolige, pošto su večeras u prvom polufinalu u Kelnu pobijedili CSKA 89:86. Klub našeg Džanana Muse, koji opet nije bio u sastavu je vodio je cijelu utakmicu, a malo je nodostajalo za izgube prednost u finišu susreta.

Vasilije Micić bio je najbolji u pobedničkom timu sa 25 poena i šest asistencija.

Efes je bolje otvorio meč, a dvocifrenu prednost stekao je već poslije prvih 10 minuta igre, koja je na kraju druge dionice iznosila plus 13. Drugo poluvrijeme donijelo je još bolji igru turske ekipe, koja je u trećem dijelu imala čak 21 poen viška.

U finišu treće četvrtine košarkaši CSKA uspjeli su da smanje prednost i da unesu neizvjesnost u odlučujući period. Efes je u potpunosti stao, prednost se topila, da bi CSKA sve to iskoristio i na dva minuta prije kraja prišao na samo tri poena zaostatka (83:80).

U finišu pri rezultatu 87:86, tim iz Moskve imao je imao nekoliko prilika da riješi meč u svoju koristi, ali nisu uspjeli.