NBA LIGA

Odlična partija Nurkića protiv Klipersa

Lilard i Nurkić: Portland je protiv Klipersa zabilježio ubjedljivu pobjedu. NBA liga

Piše: G. Š.

30.10.2021

Portland našeg Jusufa Nurkića je protiv LA Klipersa upisao drugu uzastopnu pobjedu (111:92).

Gosti iz Kalifornije dobro su otvorili meč, poveli 18:9, ali u drugoj četvrtini Portland je preuzeo sve konce igre u svoje ruke...

Naš najbolji košarkaš, posebno u odbrani, odigrao je odličnu utakmicu. Za manje od 23 minute u igri imao je "double-double" učinak od 14 poena i čak 17 skokova, daleko najviše u odnosu na sve ostale aktere susreta. Također, Bosanska zvijer imala je i tri asistencije, dvije ukrade lopte i jednu blokadu.

U njegovom timu samo je Lilard (Damian Lillard) sa 25 poena bio efikasniji od njega, dok Klipersima ni pomogao ni fenomenalni Pol Džordž (Paul George) koji je ubacio 42 poena.