Drama u Skenderiji: Odluka u Banjoj Luci

Zadnju sekundu Play Off nije iskoristio - pokušaj Džebo iscurio je iz koša

Na poluvrijeme Banjalučanke su otišle sa plus četiri - 27:31. KSBiH

Piše: G. Š.

7.5.2022

Košarkašice Orlovi pobijedile su Play Off u sarajevskoj Skenderiji, u četvrtoj utakmici finala Prvenstva BiH i izjednačili u seriji na 2:2. Odluka o prvaku past će u petoj utakmici.

Play Off je odlično otvario utakmicu - 7:0, ali uz seriju promašenih zicera otvara mogućnost Orlovima da se vrate iz nokdauna. Uslijedila je rezultatska klackalica, da bi prva četvrtina bila zaključena s minimalnom prednošću gošći od 12:13.

U drugoj dionici Orlovi su bili bolja ekipa, u nekoliko navrata imali su prednost od sedam poena razlike (22:29, 24:31), da bi na poluvrijeme Banjalučanke otišle sa plus četiri - 27:31.

Početkom drugog poluvremena domaće igračice serijom 5:0 ponovo prelaze u vodstvo (32:31), a zatim s dvije vezane trojke reprezentativke BiH Nikoline Džebo kreiraju distancu od 38:33. Upravo je Džebo novim tricama dovela svoj tim i do prednosti od 47:38, a pred kraj treće četvrtine Play Off je vodio i sa 11 poena razlike (51:40). No, serijom od 8:0 Orlovi smanjuju na 51:48 i vraćaju neizvjesnost u utakmicu. Pet minuta prije kraja rezultat je bio izjednačen - 53:53, da bi Orlovi trojkom Milice Zeljković prešli u vodstvo - 55:56.

Uslijedila je drama u finišu. Prvo je dosuđen nesportski faul nad Silov na 20 sekundi prije kraja, a igračica Play Offa pogađa oba penala za 59:58, ali u sljedećem napadu Rajić ubacuje polaganje za 59:60 na sekundu prije kraja. Zadnju sekundu Play Off nije iskoristio - pokušaj Džebo iscurio je iz koša.

Posljednji, peti meč serije igra se u srijedu u Banjoj Luci.