Koštala nas je katastrofalna treća četvrtina

Dominacija Njemačke u drugom poluvremenu. FIBA

3.9.2022

Košarkaši BiH pretrpjeli su prvi poraz na ovogodišnjem Eurobasketu.

"Zmajevi" su u meču drugog kola grupe B izgubili od domaćina turnira Njemačke rezultatom 92:82.

Naš tim je na krilima Jusufa Nurkića i Džanana Muse odigrao odlično prvo poluvrijeme i na odmor otišao s pet poena prednosti, koja je u jednom trenutku druge četvrtine iznosila i plus 10.

Nijemci su mnogo bolje ušli u treću četvrtinu, napravivši seriju od 12:0. U posljednju dionicu su ušli s 10 poena prednosti.

Igra našeg tima se potpuno raspala u posljednjoj dionici. Nijemci su otišli na maksimalnih plus 17, no uspjeli smo vratiti preko Muse i Džoša Robersona (Josh), te spustiti na minus šest. Međutim, nismo uspjeli dostići Nijemce, koji su održali prednost i rutinski priveli meč kraju.

Najbolji u našem timu bio je Džanan Musa s 30 poena, dok je Jusuf Nurkić postigao 21 poen.

Kod Nijemaca je pet igrača imalo dvocifren učinak, a najefikasniji su bili Denis Šruder (Dennis Schroder) i Franc Vagner (Franz Wagner) s po 18 koševa.

Naredni meč naš tim igra već sutra od 17:45 sati protiv Slovenije.

Poštovani čitaoci, ovo je nova Facebook stranica portala Avaza. Za pobjedu istine nad lažima, kliknite na ovaj link i zapratite stranicu Avaz.ba.

KRAJ - 92:82. Prvi poraz našeg tima na Eurobasketu.

10' - Sada je plus 10 za Njemačku. Sve je gotovo ovdje. Upisat ćemo prvi poraz.

10' - Ponovo je pogodio Musa. Sedam razlike za Njemačku.

9' - Musa postiže nove poene.

8' - Isključenje za Atića.

8' - Blokiran je Nurkić u napadu.

8' - Pogodili su Nijemci dva bacanja. Osam poena prednosti.

8' - Nije Roberson pogodio trojku.

7' - Sjajna blokada Nurkića, ali nastavak napada za Nijemce.

6' - Halilović je pogodio.Smanjili smo na minus devet.

5' - Pogađa Roberson trojku konačno.

5' - Trojka Nijemaca, ali uzvraća Roberson na drugoj strani.

5' - Zakucao je Musa. 79:65.

4' - Postižu Nijemci nove poene. Raspala se igra našeg tima. Imamo 17 poena zaostatka.

2' - Pogodio je Halilović.

2' - Pogađaju Nijemci novu trojku. Imaju 17 razlike.

2' - Tehnička za naš tim.

1' - Pogodili su Nijemci trojku, potom je Nurkić promašio za tri.

1' - Nurkić je pogodio. 70:60.

Četvrta četvrtina

10' - Kraj treće četvrtine, koju smo odigrali zaista katastrofalno. Nijemci su nas izdominirali i u posljednjih 10 minuta ulaze s plus 12.

10' - Polaganje Šrudera za plus 12.

10' - Trojka Nijemaca.

10' - Robersona ništa ne ide. Novi promašaj.

9' - Pogađa Musa ponovo. Naš jedini raspoložen igrač u drugom poluvremenu.

8' - Poeni Šrudera. Sada već 10 razlike za Nijemce.

8' - Roberson ponovo promašuje za tri.

8' - Vagner pogodio oba bacanja.

8' - Roberson je zabio poene za naš tim, na drugoj strani siguran Vojtman.

7' - Šruder je pogodio oba slobodna bacanja. Šest razlike za Nijemce.

7' - Ponovo je Musa pogodio polaganje. Vraćamo se na minus četiri.

7' - Trojka Vagnera. 57:51 za Njemačku.

6' - Poeni Muse. Sada smo na minus tri.

6' - Promašio je trojku Roberson.

5' - Nurkić postiže naše prve poene u drugom poluvremenu.

5' - Izigrana je naša odbrana. Vojtman je poentirao. Sedam poena razlike za Nijemce.

3' - Novi poeni Nijemaca. 52:47.

3' - Lazić nije pogodio za tri, Nurkić na drugoj strani pravi prekršaj.

3' - Napravili su Nijemci seriju od 8:0 u drugom poluvremenu, dok je naš tim bez poena.

3' - Trojka Šrudera i vodstvo za Nijemce.

3' - Nijemci se vratili i poravnali rezultat.

2' - Dalekometna trojka za Nijemce.

1' - Nismo ni mi realizovali prvi napad, pa ponovo Nijemci promašuju.

1' - Krenula je treća četvrtina. Nijemci nisu pogodili prvi napad.

Treća četvrtina

Bh. navijači u Kelnu. FIBA

HT - Kraj prvog poluvremena. Idemo na odmor s pet razlike.

10' - Pogodili su Nijemci dva bacanja. Sedam razlike za naš tim.

9' - Pogađa Nurkić ponovo. Njegovih 17 poena.

8' - Poeni Muse. Nastavljamo s odličnom igrom.

8' - Kamenjaš je realizirao jedno od dva bacanja. 34:43.

7' - Nurkić pogađa i dobija dodatno bacanja. Dominantna partija našeg centra za kojeg Nijemci nemaju rješenje.

7' - Zakucavanje Nurkića poslije briljantne akcije i dodavanja Muse.

6' - Roberson je pogodio oba bacanja.

6' - Odlični poeni Kamenjaša, Tajs je pogodio na drugoj strani. 32:26.

5' - Obst je pogodio tri od četiri bacanja.

5' - Nije Nurkić pogodio bacanje.

5' - Dva poena Nurkića i dodatno bacanje.

5' - Trojka Njemačke.

4' - Prvi poeni Atića. Plus osam je trenutno.

3' - Pogodili su Nijemci tricu.

3' - Poentira Musa ponovo. Njegov 12. poen.

2' - Gegić je ukrao loptu i zakucao. Sedam razlike.

2' - Trojka Muse. 20:25.

1' - Uzvratili su odmah Nijemci.

1' - Polaganje Gegića i njegovi prvi poeni.

1' - Počela je druga četvrtina.

Druga četvrtina

Jusuf Nurkić. FIBA

10' - Kraj prve četvrtine. Vodimo dva razlike uz odličnu partiju Nurkića (8 poena) i Muse (7 poena).

10' - Nije Roberson pogodio za tri.

10' - Pogađaju Nijemci preko Šrudera. 15:20.

9' - Odlična akcija i polaganje Halilovića.

9' - Odlična odbrana našeg tima.

9' - Smanjuju Nijemci.

9' - Nurkić je pogodio trojku, a onda je Kamenjaš povisio na 11:17.

7' - Nije Kamenjaš sad pogodio, kažnjavu sad to Nijemci.

6' - Sjajni poeni Nurkića.

6' - Igramo dobru odbranu, ali nismo baš uspješni u napadu.

6' - Roberson nije pogodio trojku.

6' - Šruder je smanjio na 6:10.

5' - Halilović pogodio jedno bacenje. 4:10.

4' - Šruder je poentirao za Nijemce.

4' - Musa ponovo pogađa. 2:9.

3' - Pogodio je Nurkić oba bacanja: 2:7 za naš tim.

2' - Novi poeni Muse. Vodimo 2:5.

1' - Zabio je Musa tricu za vodstvo našeg tima.

1' - Ništa ni od poena za naš tim u prvom napadu.

1' - Nisu Nijemci poentirali, idemo po vodstvo.

1' - Prvi napad za Njemačku.

1' - Počela je utakmica. Sretno "Zmajevi".

14:24 - U toku je intoniranje himni.

14:20 - Selektor "Zmajeva" Adis Bećiragić je ulogu favorita prepustio Njemačkoj kao domaćinu turnira, ali smatra kako se i naš tim pita mnogo toga.

- Organizator uvijek ima određene prednosti, ali mi se nadamo da imamo dovoljno inata da i to pobijedimo. Igrači su zdravi i spremni za utakmicu - dodao je.

14:15 - Bh. košarkaši su na otvaranju turnira savladali Mađarsku rezultatom 95:85, dok su Nijemci bili bolji od Francuza s 63:76.