Finiks se revanširao Portlandu, skroman učinak Nurkića

Bh. reprezentativac je postigao osam poena, a zabilježio je i sedam skokova

Nurkić: Na parketu proveo 22 minute. AP

6.11.2022

Košarkaši Finiks Sansa revanširali su se Portland Trejl Blejzerima i savladali ih sa 102:82 u devetoj utakmici sezone.

U skromnoj utakmici Trejl Blejzera bh. reprezentativac Jusuf Nurkić odigrao je 22 minute, a za to vrijeme postigao je osam poena i zabilježio je sedam skokova.

Sansi su opravdali ulogu favorita. Od početka su pokazali da žele da se revanširaju Trejl Blejzerima. Do poluvremena su imali 21 poen viška (61:40). U nastavku su kontrolisali utakmicu i bez većih problema došli do pobjede.

Finiks je predvodio Devin Buker (Booker) sa 24 poena, a pratio ga je Kris Pol (Chris Paul) sa 15. Kod Portlanda je najefikasniji bio Džeremi Grant (Jeremy) sa 14 poena.

Sansi su ovom pobjedom postali prvi tim na Zapadu sa omjerom sedam pobjeda i dva poraza, dok Portland  ima poraz više.