PRVENSTVO BIH ZA KOŠARKAŠE

Bosna deklasirala Leotar

Već nakon prvih deset minuta znalo se u kojem pravcu će ići ova utakmica, jer su sarajevski "Studenti" imali prednost i od čak plus 16 - 24:8

Bosna je zabilježila šestu pobjedu, uz četiri poraza. KK Bosna

Piše: G. Š.

5.1.2023

Košarkaši Bosne su u 10. kolu Prvenstva BiH deklasirali (88:69) Leotar u maloj dvorani Skenderije.

Već nakon prvih deset minuta znalo se u kojem pravcu će ići ova utakmica, jer su sarajevski "Studenti" imali prednost i od čak plus 16 (24:8).

Bosna je u nastavku meča nastavila istim tempom, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 47:22.

Gosti su pružili otpor tek u drugom poluvremenu, međutim to im je pomoglo samo da ublaže poraz...

Domaće su do pobjede predvodili reprezentativac BiH Ismet Sejfić sa 23 poena i 13 skokova, te Anthony Collins sa 15 poena. U redovima Leotara najbolji su bili Vaslije Milović sa 11 poena, a po deset poena su ubacili Nemanja Milidragović i Srđan Milanović.

Bosni je ovo bila šesta pobjeda, uz četiri poraza, a isti skor ima i Leotar.