ABA LIGA

Derbi vrha ABA lige: Bh. košarkaši bez značajnijeg doprinosa

Podgorička Budućnost slavila na gostovaju kod Cedevita Olimpije bez većih problema

Edin Atić. ABA liga - Twitter

29.1.2023

U okviru 17. kola ABA lige Cedevita Olimpija je u svojoj dvorani Stožice dočekala Budućnost iz Podgorice, a utakmica je završila pobjedom gostiju rezultatom 58:80 (13:17, 15:18, 22:31, 8:14)

Ekipa Cedevite se držala u igri prvih sedamnaest minuta utakmice te su u nekim trenucima i preuzimali vodstvo, ali je u posljednje tri minute sve krenulo nizvodno.

Cedevita je dopustila košarkašima Budućnosti da odu na pauzu sa prednošću od 7 poena.

U drugom poluvremenu je situacija po ekipu iz Slovenije postala još gora. Napad im je na momente izgledao solidno, ali su upali u kanal na četiri minute do kraja treće četvrtine i Budućnost je otišla na nedostižnih +19.

Do kraja utakmice se manje-više situacija nije mijenjala, a prednost gostiju je išla i do +23.

Bosanskohercegovački košarkaši u dresovima obje ekipe nisu imali previše zapažene uloge.

U dresu Budućnosti Atić je upisao 8 poena i 3 skoka, Kamenjaš je za 12 minuta upisao 6 poena i 3 skoka, dok je Lazić upisao tek 2 poena. Za Cedevitu Alibegović je upisao 5 poena i 4 skoka.

Daleko zapaženiji su bili Trej Bel-Hejns (Trae Bell-Haynes) sa 21 poenom u dresu Budućnosti, odnosno Alen Omić sa 15 u dresu Cedevite.