Bosna vodi protiv Borca: Sudije kvare utakmicu

Nakon prvog poluvremena rezultat je 40:37

N. Ridžal

N. R.

1.2.2023

Košarkaši Bosne večeras protiv Borca igraju derbi 13. kola Prvenstva BiH za košarakaše. Nakon prvog poluvremene rezultat je 40:37.

Bosna je dobro otvorila utakmicu sa dvije trojke Sejfića. I u nastavku prve četvrtine sarajevski "Studenti" su igrali odlično i okončali je u svoju korist rezultatom 24:12.

Drugu četvrtinu domaćini su također otvorili dobro. Raspoloženi Sejfić i Vranić su držali dvocifrenu prednost, da bi tri minute prije kraja prvog poluvremena sudijske odluke prvo razbjesnile navijače Bosne, a potom i trenera Dženana Rahimića koji je zaradio dvije vezane tehničke greške, odnosno isključenje.

Publika se vratila u Skenderiju. N. Ridžal

Borca je potom smanjio zaostatak na svega četiri poena, minut i 30 sekundi prije kraja prvog dijela. U timu Banjalučana najraspoloženiji je bio Tanasović, koji je postigao 12 poena.

Košarkasi Bosne su otišli na poluvrijeme sa tri poena prednosti (40:37), a sudije su ponovo "nagrađene" zvižducima.

Inače, publika se ponovo vratila u Skenderiju, tako da je jedina tribina u Maloj dvorani ispunjena do posljednjeg mjesta.