U derbiju lidera konferencija Jokić bolji od Adetokumba

Jokić bolji od Adetokumba. AP Photo / David Zalubowski

S. S.

26.3.2023

Košarkaši Denver Nagetsa uvjerljivo su savladali Milvoki Bakse 129:106, u derbi meču lidera Zapadne i Istočne konferencije.

Košarkaš iz Srbije Nikola Jokić odigrao je još jednu fenomenalnu partiju i pokazao se kao pravi lider na terenu. Jokić je utakmicu završio sa 31 poenom, šest skokova i 11 asistencija. Pratio ga je Džamal Marej sa 26 poena, Porter Jr. ubacio je 19, a Braun i Kaldvel-Poup devet poena. Sa druge strane, Janis Adetokumbo bio je najbolji sa 31 poenom.

Od starta meča viđena je velika borba u kojoj niti jedna niti druge ekipa nisu mogle da dođu do ubjedjivije prednosti.

Rezultat na poluvremenu bio je 66:63, a u drugom poluvremenu se vidjela samo jedna ekipa. Janis je bio potpuno zaustavljen u nastavku, o čemu najbolje i govori da je samo 7 od ukupno 31 poena ubacio u drugom poluvremenu.

Ovim trijumfom Denver je došao do skora od 50 pobjeda i 24 poraza, dok Milvoki ima skor od 53 pobjede i 21 poraza.