Litvanci srušili Amerikance: Evo ko ide na Srbiju u četvrtfinalu Mundobasketa

Litvanija je šokirala Sjedinjene Američke Države na utakmici grupe J

Velika pobjeda Litvanije. FIBA

3.9.2023

Košarkaška reprezentacija Litvanije šokirala je selekciju Sjedinjenih Američkih Država u utakmici grupe J Svjetskog prvenstva u košarci. Litvanci su slavili rezultatom 110:104.

Litvanija je bila bolja tokom prvog poluvremena, a njihova prednost je išla i do 21 poena razlike. Ipak, Amerikanci su u trećoj četvrtini probali utakmicu interesantnom, ali prednost nisu uspijevali spustiti ispod četiri poena.

Šut za tri poena definitivno je bio na strani evropskog predstavnika na Mundobasketu.

Poeni kod Litvanaca su bili dobro raspoređeni i nije bio samo jedan igrač koji ih je poveo do ove velike pobjede. Među njima najefikasniji je bio Vaidas Kariniauskas sa 15 poena.

S druge strane, herojsku partiju odigrao je Entoni Edvards (Anthony Edwards) sa 35 postignutih poena, iako je to bilo nedovoljno da Amerikanci slave.

SAD će u četvrtfinale Mundobasketa proći kao drugoplasirana selekcija i oni će igrati protiv Italije, dok će Litvanija ići na Srbiju, koja je osigurala prolazak protiv Dominikanske Republike.