Košarkaši Bosne izgubili od Vojvodine, odluka pada u Novom Sadu

Prvi meč finala kvalifikacija za ABA 2 ligu pripao Novosađanima

Sa današnje utakmice. Bulend Šaćiragić

1.10.2023

Košarkaši Bosne izgubili su u provj utakmici finala kvalifikacija za ABA 2 ligu protiv Vojvodine u dvorani „Mirza Delibašić“ rezultatom 75:78.

„Studenti“ su vodili nakon prve dionice sa 14:13, a na odmor se ide pri rezultatu 39:40 za goste iz Novog Sada.

Bosna je odlično otvorila treću četvrtinu, došla do najveće prednosti (5) 49:44, ali je srbijanski predstavnik napravio preokret. U posljednju dionicu Vojvodina je ušla sa prednošću od 65:60.

Vojvodina je na početku posljednje četvrtine došla na plus devet (69:60), ali je Bosna uzvratila serijom 7:0. „Studenti“ su na tri minute do kraja utakmice imali i vodstvo (73:72), ali na kraju je Vojvodina imala više koncentracije.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Bosnin Vojin Ilić sa 23 poena. Kod „Studenata“ se istakao još Jure Planinić sa 14 ubačaja. U pobjedničkom timu najbolji su bili Stefan Savić sa 22 i Tajel Ris Džonson (Tyrell Reese Johnson) sa 14 poena.

Revanš se igra u srijedu u Novom Sadu s početkom od 18:30 sati