Realu drama u Baskoniji, Musa ponovo jedan od najboljih

Ubacio je 13 poena, uhvatio šest skokova i zabilježio dvije asistencije

Musa: Dobar meč. Twitter

6.10.2023

Košarkaši Real Madrida pobjedom su krenuli u odbranu titule evropskog prvaka. Tim našeg Džanana Muse teško je izvojevao trijumf na gostovanju kod Baskonije rezultatom 79:77.

Musa je ponovo bio jedan od najboljih igrača Reala. Ubacio je 13 poena, uhvatio sedam skokova i zabilježio dvije asistencije. Efikasniji saigrači su bili Geršon Jabusel (Guerschon Yabusele) sa 18 i Serhio Ljulj (Sergio Llull) sa 15.

Na drugoj strani istakao se Mat Kosteljo (Matt Costello) sa 16 ubačaja. Real je vodio do 25. minute, a onda je Baskonija držala prednost sve do posljednje minute kada su Madriđani vratili vodstvo.

Imala je Baskonija i sedam poena prednosti, ali su "Kraljevi" uspjeli preokrenuti.

Ono što je zanimljivo da je Fakundo Kampaco (Facundo Campazzo) ubacio samo dva poena. I to je bio koš na 1:35 do kraja za 79:77.