Nurkić i Sansi poraženi u Los Anđelesu: Koštala ih loša posljednja dionica

Obje ekipe su na omjeru od jedne pobjede i jednog poraza poslije ove utakmice

Nurkić: Skromna partija. AP

27.10.2023

Los Anđeles Lejkersi su porazili Finiks Sanse, našeg Jusufa Nurkića, 100:95, nakon što su gosti bili u prednosti tokom većeg dijela utakmice, ali ih je koštala veoma loša posljednja četvrtina.

Imali su Sansi prednost od 12 poena na ulasku u četvrtu četvrtinu, ali su nju izgubili 28:11, što je rezultiralo i konačnim porazom.

Najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić je na ovoj utakmici upisao 4 poena i 9 skokova, te po 3 asistencije i ukradene lopte za 28 minuta provedenih na parketu, dok je ekipu predvodio Kevin Durant sa 39 ubačenih koševa.

S druge strane Entoni Dejvis (Anthony Davis) je ubacio 30 poena uz 12 skokova, dok je Lebron Džejms (James) koketirao sa tripl-dablom, upisavši 21 poena, 8 skokova i 9 asistencija.

Treba naglasiti da su gostima iz Arizone falili Devin Buker (Booker) i Bredli Bil (Bradley Beal), koji su povrijeđeni, te je očekivano da ekipa neće izgledati isto bez njih kao sa njima.

Obje ekipe su na omjeru od jedne pobjede i jednog poraza poslije ove utakmice.