Bolan poraz "Zmajica": Luksemburg pobijedio Bosnu i Hercegovinu

Iz Saveza su uoči kvalifikacija istakli da se radi o ekipi koja je u stvaranju, te da se vrši smjena generacije

Košarkašice poražene u Luksemburgu. KS BiH

12.11.2023

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je na gostovanju kod Luksemburga (77:64) u okviru 2. kola kvalifikacija za Eurobasket 2025. koji se igra u Njemačkoj, Italiji, Češkoj i Grčkoj.

Bh. košarkašice su loše otvorile susret što je iskoristila domaća ekipa i vrlo rano se rezultatski odlijepila (15:6). Do kraja prve dionice prednost je porasla na 12 poena (24:12).

U drugoj četvrtini je Luksemburg imao i najvećih 15 poena viška (47:32), a u nastavku je rutinski čuvao prednost.

Na otvaranju četvrte dionice "Zmajice" su napravile seriju 7:0 i došle na 62:54, ali više od toga nisu mogle.

Fait Etute je predvodila Luksemburg sa 25 ubačenih poena, dok je u našem timu Melisa Brčaninović sa 13 ubačaja.

Ovo je drugi poraz bh. reprezentacije u ovim kvalifikacijama. U prošloj utakmici je izgubila od Crne Gore (70:91). Ukupno je 11. poraz naših košarkašica zaredom.

Inače, iz Saveza su uoči kvalifikacija istakli da se radi o ekipi koja je u stvaranju, te da se vrši smjena generacije nakon odlaska velikog broja igračica.