Magični Teodosić kao u najboljim danima, Zvezda demolirala Fenerbahče

"Crveno-bijeli" su upisali treću pobjedu u ovoj sezoni

Teodosić: Predvodio Zvezdu. KK Crvena zvezda

14.11.2023

Košarkaši Crvene zvezde su odigrali nevjerovatnu utakmicu protiv Fenerbahčea. "Crveno-bijeli" su slavili rezultatom 87:56.

Od samog početka utakmice Zvezda je bila bolji rival i vrlo brzo su došli do dvocifrene prednosti, koja je iz četvrtine u četvrtinu sve više rasla. U pojedinim trenucima imali su i preko 31 poen zalihe.

Beogradski klub je predvodio nevjerovatni Miloš Teodosić koji je upisao 18 poena, uz samo jedan promašaj iz igre (6/7), kojima je pridodao tri asistencije za samo 20 minuta na parketu. Američki centar Džoel Bolomboj (Joel Bolomboy) je dodao 14 poena, dok je Nedović upisao 12.

S druge strane, najefikasniji je bio Najdžel Hejs-Dejvis (Nigel Hayes-Davis) sa 12 upisanih koševa.

Loše po "crveno-bijele" je to što su se povrijedili plejmejkeri Šabaz Nejpir (Shabazz Napier) i Jago De Mateus (Yago De Mattheus).

Ovo je bio treći trijumf Zvezde u sezoni, a uz to imaju i pet poraza, dok su "žuto-plavi" na omjeru od pet pobjeda i tri poraza.