Buker pogodio za pobjedu Sansa u njujorškom trileru: Solidna partija Nurkića

Ekipa iz Arizone upisala je šestu pobjedu u nizu

Nurkić: Upisao osam poena. AP

27.11.2023

Košarkaši Finiks Sansa pobijedili ekipu Niksa na gostovanju u Njujorku rezultatom 113:116.

Sansi su vodili većim dijelom utakmice, a često je prednost išla i do dvocifrenog broja. Međutim, krajem treće četvrtine košarkaši Niksa su napravili veliku seriju i meč doveli u egal.

To je trajalo do samog kraja susreta kada je najbolji košarkaš ekipe iz Arizone Devin Buker (Booker) pogodio za tri poena preko dva igrača i ostavio protivnicima samo 1.6 sekundi da pogode šut za izjednačenje, što oni nisu uspjeli.

Novu solidnu partiju pružio je Jusuf Nurkić. Naš reprezentativac je za 32 minute na parketu upisao 8 poena, 10 skokova i četiri asistencije, uz četiri blokade.

Najefikasniji za Sanse bio je već pomenuti Buker, upisavši 28 poena, kojima  je pridodao 11 asistencija, dok je plejmeker Njujorka Džejlen Branson (Jalen Brunson) upisao 35 poena, šest skokova i osam asistencija.

Ovo je bila šesta pobjeda u nizu Sansa, koji su sada na omjeru od 11 pobjeda i šest poraza, te zauzimaju treće mjesto na Zapadnoj konferenciji NBA lige.

Niksi su se 7. na Istoku sa devet pobjeda i sedam poraza.