EUROLIGA

Fantastičan meč u Beogradu i pobjeda Partizana nakon velikog preokreta

Grčki tim je imao i deset poena prednosti u posljednjoj četvrtini, ali je Partizan ustao iz "mrtvih"

Sa meča u Beogradu - Avaz

30.11.2023

Košarkaši Partizana savladali su Panathinaikos u krcatoj “Štark Areni” sa 92:87 nakon produžetka u 11. kolu Evrolige.

Odličnu utakmicu pružili su nam jedni i drugi. Sve je počelo malom svečanošću i dočekom za Matijasa Lesora (Mathias Lessort) koji se prvi put vratio u beogradsku Arenu nakon odlaska iz Partizana ovog ljeta.

Smjenjivalo se vodstvo u uvodnim minutama, a PAO se prvi koliko-toliko odlijepio kada je imao šest poena prednosti.

Grci su prvu dionicu priveli u svoju korist sa 21:20, bili su bolji i u drugoj četvrtini, ali je Partizan na krilima serije 11:0 preokrenuo i na odmor otišao s poenom prednosti (39:38).

U posljednjoj četvrtini gosti koriste pad igre Partizana i dolaze do deset poena prednosti, ali su "Crno-bijeli" uspjeli da se vrate.

Imao je Partizan i posljednji napad, ali Kevin Panter (Punter) je zaustavljen. Partizan je potom bio bolji u produžetku i došao do velikog trijumfa.

Kod Partizana su se istakli Zek Ledej (Zach LeDay) sa 23 poena, Pi Džej Dožer (P.J. Dozier) sa 16, te povratnik u tim nakon povrede Kevin Panter (Punter) sa 13 ubačaja.

Najefikasniji kod Panatinaikosa bili su Kendrik Nan (Kendrick Nunn) sa 19 i Matijas Lesor sa 16 poena.

Ovo je košarkašima Partizana peta pobjeda ove sezone, a Panatinaikosu peti poraz.