Partizan slavio protiv Valensije u trileru u čuvenoj La Fonteti

Ovo im je bila peta uzastopna pobjeda u Euroligi

Partizan: Nova pobjeda. KK Partizan

19.12.2023

Košarkaši beogradskog Partizana su u upisali važnu pobjedu na gostovanju kod Valensije u 15. kolu Eurolige rezultatom 67:72.

"Crno-bijeli" su igrali dobru odbranu od početka, što nije bio čest slučaj ove sezone, ali je u napadu često škripilo i oni se nikako nisu uspijevali rezultatski odvojiti, pa ih je krajem prvog poluvremena to i koštalo, te su domaći košarkaši preokrenuli rezultat.

Dobra igra u trećoj četvrtini je Partizanu donijela i 11 poena prednosti, ali se Valensija vratila u igru i pripremala za preokret, ali je njihove nade ugasio Alen Smailagić pogođenom trojkom.

Zek Ledej (Zack LeDay) je predvodio beogradsku ekipu sa 14, dok je Kevin Panter dodao 13 poena. Najefikasnij u redovima Valensije bio je Kris Džons (Chris Jones) sa 12 ubačaja.

Inače, ovaj susret bio je prekinut zbog tučnjave na tribinama navijača Partizana, kojem je ovo bila peta uzastopna pobjeda u Euroligi, te su sada četvrti na tabeli, dok je Valensija ostala sedma.