Kajri Irving je bio nezaustavljiv i sa 44 poena ostvario je rekord sezone, pritom je dodao i 10 asistencija

Detalj s utakmice. Platforma X

H. J. I.

12.1.2024

Iako su u trećoj četvrtini imali čak 21 poen viška, košarkaši Dalasa su morali da "spašavaju živu glavu" protiv Njujorka u posljednjoj minuti i na kraju dođu do pobjede rezultatom 128:124!

Niksi su napravili strašnu seriju od 27:8 i na 1.08 do kraja meča stigli su na pola koša zaostatka - 121:120. Ipak, Džoš Grin je ubacio trojku u tim trenucima i Maveriksi su odradili posao sa linije penala nedugo zatim.

Grin je imao 18 poena na kraju, a Dalas je dobio svoju četvrtu od pet posljednjih utakmkica. I to bez Luke Dončića koji ima problema sa povredom i uganućem desnog zgloba. Kao i Dantea Eksuma koji je van stroja.

Kajri Irving je bio nezaustavljiv i sa 44 poena ostvario je rekord sezone, pritom je dodao i 10 asistencija. I Tim Hardavej Džunior je sa 32 poena zabilježio najbolju sezonsku partiju, dok je Grant Vilijams sa 11 bio četvrti dvocifreni u redovima Maveriksa.

Dalas je svoju razliku napravio kada je šutirao trojke osam od deset i skoro 70 posto iz igre, te je rezultat na semaforu bio 44:25. Na poluvremenu je bilo +30 (74:54). Niksi su u trećoj smanjili na 90:84 prije nego što je domaćin na ulasku u posljednju dionicu imao 101:86.

Džulijus Randl je sa 32 poena bio glavni igrač Njujorčana, dok je Džejlin Branson ubacio 30 i dodao osam asistencija. Inače, u pitanju je bivši igrač Maveriksa koji je 2022. pojačao Nikse. Donte Divinćenco je imao 19, Anuobi 10.