Debakl Reala, nije pomogao ni Musa

Imao je 17 poena, četiri skoka i jednu asistenciju

Musa: Težak poraz Reala. Platforma X

28.1.2024

Košarkaši Real Madrida pretrpjeli su težak poraz u 20. kolu španskog prvenstva na gostovanju kod Gran Kanarije rezultatom 100:77.

Jedina svjetla tačka Reala danas bio je bh. reprezentativac Džanan Musa koji se probudio u drugom poluvremenu, ali nije uspio spasiti Real poraza. Imao je 17 poena, četiri skoka i jednu asistenciju.

Real je očajno ušao u utakmicu i prvu četvrtinu izgubio sa 25:9, a na odmor je otišao sa minusom od 21 poena (57:36).

Blage naznake da bi se mogli vratiti "Kraljevi" su pokazali u trećoj četvrtini, ali im Gran Kanarija nije dozvolila da se razmašu.

Musa: Nije mogao sam. Platforma X

Osim Muse, u Realu su dvocifreni bili Serhio Rodrigez (Sergio Rodriguez) sa 13, Vinsan Pojrije (Vincent Poirier) sa 11, Fakundo Kampaco (Facundo Campazzo) i Rudi Fernandez (Rudy) sa po 10 poena.

Kod Gran Kanarije najbolji je bio Itan Hap (Ethan Happ) sa 17 ubačaja, dok je Ej Džej Sloter (A. J. Slaughter) dodao jedan manje.

Real je prvi tim lige, a ovo mu je bio treći poraz u prvenstvu. Ima i 17 pobjeda. Gran Kanarija je skočila na 4. mjesto s omjerom 13-7.

Inače, u pobjedničkom timu nije bilo bh. reprezentativca Amara Gegića koji je nedavno stigao iz Francuske.