Sansi upisali novu pobjedu: Nurkić ponovo zabilježio dabl-dabl

Ekipa iz Arizone nastavlja igrati u dobroj formi

Nurkić i Durant. AP

7.2.2024

Košarkaši Finiks Sansa slavili su protiv Milvoki Baksa, u revanšu finala iz 2021. godine, rezultatom 114:106, a novu dobru partiju upisao je i najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Sjajna ekipa iz Arizone u većini susreta bila je bolji rival, te su cijelo drugo poluvrijeme proveli u prednosti, koja je išla i do 15 poena razlike.

Sanse je do pobjede vodila "velika trojka" predvođena sjajnim Devinom Bukerom (Booker), koji je upisao 32 poena i četiri asistencije. Kevin Durant je dodao 28, dok je Bredli Bil (Bradley Beal) zabilježio 25 poena.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je ponovo zabilježio dabl-dabl učinak, upisavši po deset poena i skokova, a tome je pridodao i četiri asistencije.

Kod poraženih se najviše istakao Janis Adetokumbo (Giannis Antetokounmpo). Grčki krilni centar je bio najefikasniji igrač susreta sa 34 poena, a uhvatio je i šest skokova.

Ovu utakmicu je obilježila i povreda Krisa Midltona (Khris Middleton), koji je na parketu proveo svega osam minuta.

Finiks Sansi su trenutno 6. ekipa Zapada s omjerom 30 pobjeda i 21 poraz, dok je Milvoki 4. na Istoku sa 33 pobjede u 51 odigranom meču.