CRNA GORA

Sjajni Kamenjaš odveo Budućnost u polufinale Kupa

Odlična forma Kenana Kamenjaša sigurno raduje selektora BiH Adisa Bećiragića uoči predstojećih utakmica reprezentacije

Kamenjaš: Ostvario dabl-dabl učinak. Budućnost VOLI

13.2.2024

Košarkaški reprezentativac BiH Kenan Kamenjaš odveo je svoju Budućnost u polufinale Kupa Crne Gore.

Budućnost je savladala Sutjesku sa 70:57, a prvo ime susreta bio je Kamenjaš koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 16 poena i 12 skokova.

Kamenjaš i društvo su u trećoj četvrtini imali 17 poena prednosti (54:37), da bi Sutjeska, pet minuta prije kraja, prišla na minus četiri (57:53), imala nekoliko napada da se dodatno primakne, ali je Budućnost odbila taj nalet Nikšićana i plasirala se u polufinale.

Osim Kamenjaša, 16 poena za Budućnost ubacio je i Andrija Slavković. Na drugoj strani istakao se Jovan Vojinović sa 12 ubačaja.

Inače, odlična forma Kenana Kamenjaša sigurno raduje selektora BiH Adisa Bećiragića uoči predstojećih utakmica reprezentacije.

Podsjetimo, BiH će u okviru kvalifikacija za Eurobasket 2025. godine 21. februara gostovati Kipru, a tri dana kasnije u Tuzli će ugostiti Francusku.