NBA LIGA

Niksi slavili u gradskom derbiju i približili se vrhu Istoka: Bogdanoviću skromna minutaža

Niksi imaju 42 pobjede i 28 poraza i na dobrom su putu da obezbjede prednost domaćeg terena u uvodnim rundama plej-ofa

Bogdanović: Tek 7 minuta na parketu. AP

23.3.2024

Košarkaški Njujork Niksa u gradskom derbiju su pobijedili Bruklin Netse rezultatom 105:93, te su se tako izjednačili na četvrtoj poziciji Istočne konferencije sa Orlandom.

Nikse je do pobjede vodio Donte Divićenco (Donte DiVicenzo) sa 31 poenom, uz šest skokova i pet asistencija. Džejlen Branson (Jalen Brunson), prva zvijezda ekipe, dodao je 17, dok je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović na parketu proveo tek sedam minuta i upisao tri poena.

Kod Netsa najefikasniji je bio Kem Tomas (Cam Thomas) sa 19 poena.

Niksi imaju 42 pobjede i 28 poraza i na dobrom su putu da obezbjede prednost domaćeg terena u uvodnim rundama plej-ofa, dok je Bruklin sve dalje od plej-ina. Netsi su sa skorom 26-45 prvi ispod crte, odnosno 11. na Istoku i sa minimalnim šansama da se domognu doigravanja.