Lyon za dvije minute do preokreta nad Bešiktašom (VIDEO)

D. K.

13.4.2017

Nogometaši francuskog Lyona večeras su nakon preokreta u posljednjih desetak minuta savladali turski Bešiktaš 2-1, u posljednjoj utakmici četvrtine finala Evropske lige.

Prvi su u vodstvo došli gosti golom Ryana Babela u 15. minuti. Rezultatom 0-1 okončano je prvih 45 minuta.

U drugom dijelu mnogo opasniji protivnici bili su igraći domaćeg sastava. Od pet šuteva upućenih ka golmanu Fabriju, dva su završila u mreži.

Domaći navijači na izjednačenje su morali čekati sve do 83. minute, kada je pogodio Tolisso. Svega dva minuta kasnije Morel postiže i drugi gol za pobjedu francuskog tima 2-1.

Inače, utakmica između Lyona i Bešiktaša počela je sa pedesetak minuta zakašnjenja zbog incidenata na tribinama stadiona "Parc Olympique Lyonnais".

Revanš susret u Istanbulu igra se za sedam dana.