Zrinjski u derbiju bolji od Slobode

Avaz.ba

20.8.2017

Zrinjski je u današnjem derbiju Premijer lige s 2:0 pobijedio Slobodu na gostovanju u Tuzli i tako je zadržao priključak za vodećim Željezničarom.

Junak utakmice je bio Filipović koji je bio dvostruki strijelac, a pogađao je u 27. i 59. minuti igre.

Sloboda je nastavila s krizom, nakon pobjede na otvaranju prvenstva, upisali su remi i tri poraza.

Tri boda je osvojio i Široki Brijeg koji je pred domaćim navijačima s 3:1 bio bolji od Mladosti iz Doboja kod Kaknja. Regoje je doveo goste u vodstvo u 31. minuti, a Jurić, Ćorić i Čabraja su bili strijelci za preokret Širokog.

Borac je s 1:0 pogotkom Galešića s bijele tačke pobijedio Vitez, a Radnik je u Bijeljini s 3:1 dobio GOŠK. Za Radnik su pogađali Šerbečić, Peco i Glišić, a za GOŠK Bošnjak.