Kvalifikacije za Mundijal | Ronaldo postigao het-trik, Francuska sjajna u derbiju večeri

Foto AFP

Piše: A. S.

31.8.2017

Osim utakmica Kipar - Bosna i Hercegovina 3:2, Grčka - Estonija 0:0 i Belgija - Gibraltar 9:0, odigrano je još šest utakmica 7. kola evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

U derbiju večeri, Francuska se deklasirala Holandiju sa 4:0.

Antoa Grizman (Antoine Griezmann) doveo je Francusku u vodstvo u 14. minuti. Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 73. minuti kada je Tomas Lemar (Thomas) postigao prelijepi pogodak.

Pucao je iskosa s lijeve strane ruba kaznenog prostora i pogodio suprotne rašlje za 2:0. Isti je igrač zabio u 88. za 3:0, a tačku na i velike pobjede stavio je novi igrač PSG, Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Francuska je ovom pobjedom stigla na prag plasmana u Rusiju, pogotovo jer je u istoj grupi Švedska odigrala kod Bugarske 2:2.

U skupini B Portugal je glatko slavio protiv Farskih Otoka s 5:1, uz het-trik Kristiana Ronalda (Cristiano).

Jedan od tri gola bio je spektakularan, jer ga je napadač Real Madrida zabio "letećim volejem".

Od ostalih mečeva vrijedi izdvojiti pobjedu Švicarske od 3:0 nad Andorom i trijumf Mađarske od 3:1 nad Latvijom.