Kvalifikacije | Španci razbili Italiju, Isko sa dva gola izbušio Bufona!

Piše: A. S.

2.9.2017

Španci su večeras demonstrirali silu nad Italijanima i pobjedom od 3:0 u Madridu po svemu sudeći stavili pečat na plasman u Rusiju.

A Azuri će u baraž gdje će svakako biti najmanje poželjan rival na žrijebanju.

Prepun stadion "Santjago Bernabeu" je bio svedok okršaja titana u kojem su Španci pokazali Italijanima da su treutno klasa iznad njih. Ujeedno su im se osvetili za poraz u osmini finala prošlog ljeta u Francuskoj...

Isko (Isco) je postigao dva gola, a jedan Alvaro Morata.

Isko je prvo majstorijom iz slobodnjaka u 14. minutu matirao Điđi Bufona (Giggi Buffon) koji je bio loše postavljen, da bi zatim u 40. poslije solo akcije još jednim sjajnim udarcem van šesanesterca matirao golmana Italije.

U nastavku, Morata je dobio šansu s klupe i iskoristio je već poslije pet minuta provedenih na terenu.

U ostalim večerašnjim susretima vrijedi istači pobjedu Ukrajine nad Turskom, te prekid u Maksimiru između Hrvatske i Kosova. Jaka kiša je igrače već nakon 20 minuta igre otjerala u svlačionice.

Makedonija je u gostima dobila 1:0 Izrael (gol Goran Pandev, a ko drugi!?), dok je Vels golom Benjamina Vudburna (Woodburn) iz Liverpula (Liverpool) sa 1:0 nadigrao Austriju.

Podsjetimo, Srbija je danas pobijedila slabašnu Moldaviju sa 3:0 i najavila kandidaturu za plasman u Rusiju.

Spain vs Italy 3-0 -