Lulić ušao i donio preokret, Ibiševiću samo bod

Lulić: Ponovo sjajan

A. S.

14.9.2017

Utakmicama u grupama G, H, I, J, K, L večeras je zaključeno prvo kolo Evropske lige. Doduše, bit će tek za sat vremena kada je planiran kraj susreta između Arsenala i Kelna, koja je počela sa 60 minuta zakašnjenja.

U preostalih 11 susreta u večernjem terminu gledali su zanimljiv i atraktivan nogomet s mnogo golova.

Uostalom, i onaj termin od 19 sati nam je ponudio golijade na nekoliko stadiona.

U večernjem terminu nastupilo je pet naših igrača.

Sead Kolašinac sa svojim Arsenalom još prati susret protiv Kelna. Kažemo prati, jer je na klupi za rezervne igrače.

Naš dvojac iz Konjaspora, Amir Hadžiahmetović (nije igrao) i Deni Milošević (ušao u drugom dijelu) poražen je u Marseju (0:1).

Herta sa Vedadom Ibiševićem ugostila je Atletik Bilbao i odigrala 0:0. Vedator je igrao do 76. minute, dok je Senad Lulić sa Laciom slavio pobjedu na gostovanju kod Vitesea (3:2). Naš reprezentativac koji igra u odličnoj formi je ušao u 65. minuti i kreator je preokreta Rimljana, jer dok je bio na klupi gubili 1:2.

Crvena zvezda je bila bolja od BATE-a, ali Bjelorusi nose bod kući (1:1) - nezasluženo.

Ovo su rezultati svih utakmica večernjeg termina:

Grupa G:

Steaua - Viktorija Plzen 2:0 (Budesku 21, 44 )

Hapoel Ber Ševa - Lugano 2:1 (Ajnbinder 2, Čadek 57 - Ćadek 65 ag)

Grupa H:

Arsenal - Keln 0:1 kraj prvog poluvremena (Kordoba 9)

Crvena zvezda - BATE Borisov 1:1 (Radonjić 54 - Signevič 71)

Grupa I:

Marsej - Konjaspor 1:0 (Rami 48)

Gimaraeš - Salcburg 1:1 (Pedrao 25 - Beriša 45)

Grupa J:

Herta - Atletik Bilbao 0:0

Zorja - Ostersunds 0:2 (Godos 50, Gero 90+5)

Grupa K:

Viteze - Lacio 2:3 (Matevž 33, Linsen 57 - Parolo 51, Imobile 67, Murđa 72).

Varegem - Nica 1:5 (Leja 46 - Plea 16, 20, Dante 28, Sant-Maksimin 67, Baloteli 75).