Spektakularni preokret Sušićeve Alanije: Tri penala i hetrik Lava

Avaz.ba

22.9.2017

Fudbaleri Alanijaspora (Alanyaspor) napravili su senzacionalan preokret u meču ‏6. kola turske Super lige protiv Trabzona.

Puleni bivšeg bh. selektora Safeta Sušića slavili su nakon što su u 32. minut gubili 0:3.

Domaćini su u 10. minuti poveli golom Kucke, da bi u 21. i 32.(penal) minuti Jilmaz (Yilmaz) povisio na 3:0.

No, gostujući fudbaleri nisu se predavali, te su u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena smanjili na 1:3 golom Vagnera Lava (Love).

Svega 10 minuta drugog polivremena bilo im je potrebno da postignu drugi gol, a pogodio je Junior Fernandes.

Izjednačenje je gostima donio Lav golom sa bijele tačke u 68. minuti, a isti scenario desio se osam minuta prije kraja meča, kada je Lav postigao hetrik za potpuni preokret Sušićevog tima.

Alanija nakon šest kola zauzima 11. poziciju sa sedam osvojenih bodova, a Trabzon je deveti s bodom više.