Premijeršip: Liverpul pregazio fenjeraša Svonsi

Piše: Al. Ti.

26.12.2017

U okviru 20. kola engleskog Premijeršipa večeras na svom Enfildu (Anfield) deklasirao Svonsi (Swansea) rezultatom 5:0.

Tim Jirgena Klopa (Jurgen Klopp) je dominirao od samog početka utakmice, a "Labudovi" su izdržali svega šest minuta kada je na fenomenalan način pogodio Kutinjo (Coutinho).

Mogli su Redsi do kraja prvog poluvremena do još nekog gola, ali Fabianski je bio na nivou.

Ipak u drugom poluvremenu ni on nije mogao ništa. Prvo je Firmino u 52. minuti nakon asistencije Kutinja pogodio za 2:0.

U 65. minuti Aleksander (Alexander-Arnold) pogađa za 3:0, a minut kasnije Firmino pogađa za 4:0 nakon asistencije Salaha.

Konačnih 5:0 postavlja Okslejd Čemberlejn (Oxlade Chamberlein) u 82. minuti.

Liverpul se nakon ove pobjede ponovo vratio na četvrto mjesto sa 38 bodova, dok je Svonsi posljednji.