Milan slomio krila Luliću i ekipi iz Rima

Piše: A. S.

28.1.2018

Lacio, našeg Senada Lulića, doživio je prvi poraz u 2018. godini na gostovanju u Milanu, u sklopu 22. kola Serie A.

Tim iz Milana slavio je pobjedu od 2:1 te na taj način vezao treću pobjedu u nizu.

Lulić je igrao svih 90 minuta. Bio je kapiten u derbiju kola i uz solidan angažman upisao se i u sudijski notes, nakon što je u drugom dijelu dobio žuti karton u meču u kojem je čak osam igrača opomenuto (2:6 za Lacio, op.a.).

Milan je prvi došao u vodstvo. Čalhanoglu (Calhanoglu) je izveo slobodan udarac u 15. minuiti, Patrik Kutrone (Patrick Cutrone) je pobjegao svojim čuvarima i ramenom poslao loptu u mrežu za 1:0.

Lacio je brzo uzvratio - već u 20. minuti. Lukas Leiva (Lucas) je asistirao Crnogorcu Adamu Marušiću koji je prevario Donarumu (Dunnarumma) za 1:1.

Minut pred kraja poluvremena, Bonaventura je odlično ispratio centaršut Kalabrije (Calabria) i rutinski glavom pogodio mrežu Lacija za konačnih 2:1.

U drugom dijelu, Milan je branio prednost tako da su bodovi ostali na "San Siru".

Pogledajte golove sa ovog meča i tabelu, a od 20.45 sati na teren izlazi Edin Džeko, koji sa Romom igra protiv Sampdorije: