Siti na Etihadu petardom ispratio Svonsi

Piše: Al. Ti.

22.4.2018

Fudbaleri Mančester sitija (Manchester Cityja) deklasirali su Svonsi (Swansea) na Etihadu rezultatom 5:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u prvih 20-ak minuta kada su domaćini ima dva gola prednosti.

Prvo je u 12. minuti Silva pogodio za 1:0, da bi samo četiri minute kasnije Sterling povisio na 2:0.

U drugom dijelu gledali smo potpunu dominaciju Sitija koji su još tri puta pogađali mrežu "Labudova".

Prvo je De Brujne (De Bruyne) u 54. minuti pogodio za 3:0.

Žezus (Jesus) je u 63. minuti uspio promašiti i penal, a samo minut kasnije Silva postiže drugi gol na utakmici za tada 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Žezus u 88. minuti za veliko slavlje domaćih navijača i trenera Pepa Gvardiole (Pep Guardiola).

Bila je ovo 29. pobjeda u sezoni za Siti, što je novi klupski rekord, ali i potvrda da su u Engleskoj ove sezone bez premca.