Veliki Kristijano ponovo zablistao: Ronaldo - Španija 3:3!

15.6.2018

Vatreno je bilo u meču prvog kola Svjetskog nogometnog prvenstva u ruskom Sočiju između Portugala i Španije.

Veliki rivali su u derbiju grupe B odigrali neriješeno 3:3, a centralna figura susreta bio je Kristijano Ronaldo (Cristiano). Maestralni portugalski as postigao je sva tri gola za svoju selekciju. Već u drugoj minuti iznudio je penal koji je sam izveo za 1:0.

"Furija" je izjednačila u 24. minuti nakon "slaloma" Dijega Koste (Diego Costa) kroz odbranu Portugala. Ronaldo je u 44. minuti, uz slabu reakciju golmana Španije Davide de Gee (De Gea), povisio na 2:1.

Kosta i Načo (Nacho) su golovima u 55. i 58. minuti preokrenuli rezultat u korist Španaca. No, ponajbolji nogometaš svijeta je još jednom zablistao i fantastično izvedenim slobodnim udarcem u 88. minuti spasio bod za Portugal.