HOLANDIJA

Sušić novim pogotkom najavio povratak u formu

15.9.2018

Naš nogometaš Tino-Sven Sušić nastavlja sa dobrim igrama u holandskoj Eredivisiji.

Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine od ljetos brani boje Venla, a da je napravio pravi potez odlaskom u ovaj klub može se zaključiti na osnovu prvih nekoliko utakmica koje je odigrao.

Nakon što je u pretprošlom kolu zabio gol Utrehtu, danas je Sušić na susretu protiv Grafšapa, odigranom u okviru 5. kola Eredivisie, bio strijelac u pobjedi od 2:1.

Sušić je svoj tim doveo u vodstvo već u šestoj minuti susreta kada mu je asistirao Seuntjens, da bi do odlaska na odmor Venlo uspio udvostručiti prednost preko Posta. Rezultat se nije mijenjao sve do samog finiša, kada je Grafšap ublažio poraz golom koji je u 89. minuti postigao Burgzorg.

Venlo se u holandskom šampionatu trenutno nalazi na odličnom četvrtom mjestu iza „velike trojke“ PSV-a, Ajaxa i Feyenoorda.