Sjajni Pogba predvodio Mančester junajted do nove pobjede

Treći uzastopni trijumf

Slavlje igrača Junajteda. AFP

V.D

30.12.2018

Ekipa Ole Gunara Solskera (Ole Gunnar Solskjær) nastavila je sa sjajnim igrama i upisala novu pobjedu.  Junajted je u još jednoj efikasnoj utakmici savladao Bornemout 4:1 i stigao do treće uzastopne pobjede.

Pol Pogba (Paul) je postigao prvi pogodak na ubacivanje Markusa Rašforda (Marcus Rashford), a u 33. minuti Francuz se i drugi put upisuje u listu strijelaca.

Do kraja prvog poluvremena još dva gola, po jedan na obje strane, Junajted preko Rašforda dolazi do 3:0, a gosti dvije minute kasnije smanjuju rezultat na 3:1.

U drugom poluvremenu Pogba je namjestio gol, a Romelu Lukaku prekinuo golgeterski post. Domaći su susret završili sa igračem manje, jer je Erik Baji (Eric Bailly) dobio direktan crveni karton u 80. minuti utakmice.

Junajted je ovom pobjedom stigao na tri boda zaostatka od Arsenala i ima 35 osvojenih bodova.