Liverpul savladao Brajton, novi poraz Fulama

Salah jedini strijelac

V. Dedić

12.1.2019

+6

Liverpul se vratio pobjedama u 22. kolu engleske Premijer lige, "Redsi" su slavili na gostovanju u Brajtonu 0:1.

Goste u vodstvo dovodi Muhamed Salah (Mohamed) u 50. minuti utakmice, Martin Montoja (Montoya) je skrivio jedanaesterac, a Egipćanin je bio siguran sa bijele tačke.

Brajton dobru šansu propušta samo 8 minuta kasnije, Paskal Gros (Pascal Gross) je dobro šutirao, ali njegov pokušaj je izblokiran.

"Redsi" su povećali prednost ispred Mančester sitija, koji svoju utakmicu igra sutra.

Fulam je upisao novi poraz, ovaj put su poraženi od Barnlija u gostima rezultatom 2:1. Gosti su poveli preko Širlea (Schürrle) već u drugoj minuti, do kraja poluvremena domaćin stiže do preokreta. U samo dvije minute, gosti su postigli dva autogola i izgubili utakmicu.

Kardif i Hadersfild su podijelili bodove u remiju bez golova, a Votford je slavio pobjedu protiv Kristal palasa na gostovanju.

Sauthempton je stigao do pobjede u Lesteru, iako je većinu utakmice igrao sa igračem manje.