Pogba i Erera vodili Junajted do pobjede protiv Čelsija

Novi neuspjeh "Plavaca"

V. Dedić

18.2.2019

+7

Mančester junajted je večeras u okviru FA kupa savladao Čelsi u Londonu 0:2 i ostvario plasman u četvrtfinale.

Čelsi prijeti prvi u 17. minuti, sjajan centaršut Azpilikuete, ali je Iguain (Higuain) neprecizan.

Junajted u vodstvo dolazi u 32. minuti, Pol Pogba (Paul) je centrirao sa lijeve strane, a Ander Erera (Herrera) rutinski glavom savladao domaćeg golmana.

Prije kraja prvog poluvremena, gosti su duplirali prednost, Markus Rašford (Marcus Rashford) je ubacio, a Pogba pogodio za veliko slavlje "Crvenih đavola".

U nastavku utakmice, inicijativa "Plavaca", pokušao je ponovo Iguain, kao i Eden Azar (Hazard) u par navrata, ali odbrana Junajteda je odbijala sve nalete domaćina.

Gosti su se uspjeli oporaviti od poraza u Ligi prvaka, dok s druge strane Mauricio Sari (Sarri) je doživio novi neuspjeh i pitanje je da li će predvoditi Čelsi u nastavku sezone.