TURSKA

Pao i Fener, Višća sve bliže tituli

9.3.2019

Bašakšehir je pobijedio Fenerbahče sa 2:1 u gradskom derbiju Istanbula igranom danas u okviru 25. kola turske Super lige.

Golove za domaćine postigli su Robinjo (Robinho) u 19. i Marsio Mosoro (Marcio Mossoro) u 84. minuti, dok je za Fener pogodio Roberto Soldado u 73. minuti.

Edin Višća, reprezentativac BiH, odigrao je još jednu odličnu utakmicu. Naš ofanzivac bio je pokretač akcije za drugi pogodak Bašakšehira, kada je poslao izvanredno dodavanje u šesnaesterac gostiju, nakon čega je Mosoro ugurao loptu u gol gostiju.

Bašakšehir je prvi na tabeli sa 57 bodova ispred Galatasaraja sa 46 i utakmicom manje, koju igra u ponedjeljak protiv Antalijaspora na svom terenu. Fenerbahče je na 14. mjestu sa 28 bodova i borit će se za opstanak u društvu najboljih klubova Turske.