Čelik slavio protiv GOŠK-a, Zrinjski ostao bez pobjede kod Mladosti

Vrhovac pogodio za tri boda u Zenici

27.4.2019

Nogometaši Zrinjskog su remizirali na gostovanju protiv Mladosti u Doboju kod Kaknja 2:2. Iako su "Plemići" dva puta vodili, gosti su se na kraju morali zadovoljiti jednim bodom.

Zrinjski je poveo u 19. minuti preko Mandića, ali samo devet minuta kasnije domaćin poravnava rezultat golom Guzine.

U nastavku drugog poluvremena, "Plemići" su stigli do drugog pogotka. Čirjak je pogodio iz slobodnog udarca.

Mladost do boda dolazi u finišu utakmice, prvo je Jakovljević rukom zaustavio loptu na putu prema golu i dobio direktan crveni karton, a Atajić je sa bijele tačke pogodio i donio bod domaćinu.

Zrinjski je ponovo propustio priliku da priđe Sarajevu na samo dva boda zaostatka, jer Bordo tim nije uspio savladati Radnik u Bijeljini.

Čelik je pogotkom Vrhovca stigao do tri boda protiv posljednjeplasiranog GOŠK-a i ostao u igri za Evropska takmičenja. Široki Brijeg je upisao rutinsku pobjedu protiv Krupe i učvrstio treće mjesto na tabeli.