Liverpul i dalje sanja titulu: "Redsi" slavili protiv Njukasla

Preuzeli vrh tabele

AFP

4.5.2019

Liverpul je u sjajnoj utakmici slavio protiv Njukasla u gostima 3:2 i ostao u igri za titulu. "Redsi" su preuzeli prvo mjesto na tabeli i imaju dva boda više od Mančester sitija koji svoj duel igra u ponedjeljak protiv Lestera.

Gosti su u vodstvo došli već u 13. minuti preko Virdžila van Dajka (Virgil) na centaršut Aleksandra Arnolda (Alexander), ipak Kristijan Acu (Christian Atsu) donosi poravnanje samo sedam minuta kasnije.

Muhamed Salah do kraja prvog dijela igre pogađa za 1:2, nakon što su "Svrake" preko Pereza pogodile prečku.

Salomon Rondon sjajnim udarcem donosi novo poravnanje domaćinu. Do kraja prvo je utakmicu napustio Salah zbog povrede, a "Redsi" do novog trijumfa stižu četiri minute prije kraja meča, kada je Divok Origi postigao pogodak.